Сторінка фізінструктора

ЗДОРОВ'Я ТА ФІЗИЧНИЙ РОЗВИТОК

Охорона і зміцнення здоров'я дітей, всебічний фізичний розвиток, загартовування організму - головна мета закладу дошкільної освіти. Фізкультурно – оздоровча робота здійснюється у напрямах:

З метою повноцінного фізичного розвитку дітей, формування у них основ здорового способу життя шляхом оптимізації рухової активності і посилення опірності дитячого організму хворобам дошкільний заклад забезпечує проведення різнопланової фізкультурно-оздоровчої роботи у різних організаційних формах.

Організоване навчання у формі фізкультурних занять проводиться, починаючи з третього року життя. Відповідно до розкладу, фізкультурні заняття проводяться двічі на тиждень у час, відведений для організованої навчально-пізнавальної діяльності, у фізкультурній залі або на майданчику (за сприятливої погоди). Тривалість занять з фізичної культури становить: для дітей третього року життя – 15 хвилин, для дітей четвертого року життя – 15-20 хвилин, для дітей п’ятого року життя – 20-25 хвилин, для дітей шостого (сьомого) року життя – 25-30 хвилин.

Окрім занять з фізичної культури, проводятьдвічі на тиждень заняття з плавання,що єунікальним засобом впливу на організм дитини, вдосконалення рухів, розвиток фізичної витривалості, самостійності, наполегливості.

Малі форми активного відпочинку під час організованої навчально-пізнавальної діяльності - фізкультхвилинки, паузи/динамічні перерви.

Фізкультурні паузи (динамічні перерви) проводяться в перерві між малорухливими видами діяльності та організованими заняттями з метою зняття втомлюваності дітей шляхом залучення їх до виконання нескладних рухових вправ, рухливих ігор.

Фізкультурні хвилинки проводяться на організованих навчально-пізнавальних заняттях, пов’язаних із тривалими статичними навантаженнями під час посиленої інтелектуальної, предметно-практичної, художньої діяльності.

Загартувальні процедури – система заходів, спрямованих на підвищення опірності організму дітей, розвитку у них здатності швидко й без шкоди для здоров’я пристосовуватися до змінних умов навколишнього середовища. Застосовуються два види загартувальних заходів: повсякденні та спеціальні. До повсякденних належать: відповідний температурний режим і провітрювання приміщень, прогулянки на свіжому повітрі за різних погодних умов, використання прохолодної води для миття рук, обличчя, полоскання рота після прийому їжі тощо.

Спеціальні загартувальні процедури – повітряні й сонячні ванни, різноманітні спеціально організовані водні процедури (наприклад: обливання ніг, тіла, купання у басейнах), сон при відкритих фрамугах, на свіжому повітрі. За наявності умов проводяться й інші спеціальні загартувальні процедури: ходьба босоніж по росяній траві, глині, камінцях, вологому піску, змочених у розчинах морської солі килимках.

Спеціальні лікувально-профілактичні процедури: фітотерапія (вживання фіточаїв, овочів, що містять фітонциди, фруктів, промивання носа і полоскання горла відварами і настоями лікарських трав, розчинами морської солі), ароматерапія, масаж.

Усі загартувальні та спеціальні лікувально-профілактичні процедури включаються до системи оздоровлення за призначенням лікаря та згодою батьків з урахуванням індивідуальних показників стану здоров’я і самопочуття дітей.

Форми оптимізації рухової активності у повсякденному житті: ранкова гімнастика, гімнастика після денного сну, рухливі ігри, заняття фізичними вправами/фізкультурні комплекси на прогулянках, походи за межі ЗДО/дитячий туризм, фізкультурні свята і розваги, самостійна рухова діяльність, дні й тижні здоров’я, індивідуальна робота з фізичного виховання.

Для повноцінного фізичного розвитку дітей у закладі дошкільної освіти 18.10.2017 відкрито новий сучасний стадіон.

Відкриття спортивного стадіону ДНЗ-453 (1 частина)

Відкриття спортивного стадіону ДНЗ-453 (2 частина)

Ефективність фізкультурно – оздоровчої роботи залежить від спільних зусиль батьків і педагогів. Результат фізичного розвитку і зміцнення здоров’я дітей може бути успішним лише за умови, якщо педагоги і батьки стануть рівноправним партнерами, адже вони виховують тих самих дітей. У основі цього союзу має бути: єдність прагнень та інтересів, поглядів на освітній процесс, вироблення спільних цілей та завдань, спільний пошук шляхів досягнення очікуваних результатів. Тож запрошуємо до співпраці!

ПОРАДИ БАТЬКАМ

Здорова сім’я, в ній здорова дитина -
Щасливий взірець майбуття України.
І варто батькам все життя пам’ятати:
Від вас особисто залежить багато.
Отож не шкодуйте ні часу, ні сили,
Щоб дужим зростало дитя ваше миле!
Бо так було завжди: від віку й донині,
Сім’я – берегиня здоров’я дитини!

  • Щоденно виконуйте разом з дитиною ранкову гімнастику, виходьте на прогулянки;
  • Разом з дитиною здійснюйте пішохідні прогулянки та туристичні походи;
  • Залучайте дитину до виконання основних рухів — ходьби, бігу, стрибків, вправ з м'ячем, лазіння, повзання...
  • Грайте з нею в рухливі та спортивні ігри;
  • Беріть участь разом з дитиною у проведенні спортивних свят, розваг, що організовують у закладі дошкільної освіти;
  • Катайтеся разом на велосипеді, роликах, грайте у бадмінтон, теніс, футбол, стрибайте на скакалці.Не зважайте на насмішкуваті погляди перехожих, адже вони тільки заздрять вам і вашій дитині!

Зарядка

Фізкультурне свято "Тато, мама, дитина - спортивна родина" - 07.05.2018

«Комплекс ранкової гімнастики у парах»

Кiлькiсть переглядiв: 1528

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.