НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНЕ ВИХОВАННЯ

/Files/images/metod/patriot/image001.jpgНаціонально-патріотичне виховання дітей - одне з пріоритетних завдань, які реалізує педагогічний колектив нашого дошкільного навчального закладу.

Головною метою діяльності педагогів є формування гармонійно розвиненої підростаючої особистості, наділеної національною свідомістю, формування рис громадянина української держави, шанобливого ставлення до національних цінностей українського народу.

Робота з дітьми проводиться у напрямах:

/Files/images/metod/patriot/image003.gif

Використовуємо такі методи, форми організації патріотичного виховання: заняття, дидактичні ігри, екскурсії вулицями рідного міста, до історичних пам’яток, краєзнавчого музею, визначних місць; зустрічі з цікавими людьми,розповіді вихователя, бесіди, розглядання ілюстрацій, читання та інсценування художніх творів, спільні з родинами виховні заходи («Українські посиденьки для маляток і батьків», Свято матері), розваги («Свято Миколая», «Плекаймо рідну мову», «Великдень», «Ми діти твої, Україно!»), виставки («Народна іграшка», «Великодня писанка»).

Важливою складовою патріотичного виховання є прилучення до народознавства – вивчення. культури, побуту, звичаїв рідного народу. Дошкільників ознайомлюємо з культурними і матеріальними цінностями родини і народу, пояснюємо зв'язок людини з минулими і майбутніми поколіннями, виховуємо інтерес до родинних і народних традицій.

Проводимо роз'яснення ідейної суті державних символів і правил їх використання, ритуалів, традицій, виховуємо почуття поваги до них, формуємо навички свідомого дотримання почестей та правил поведінки щодо державних символів в повсякденному житті, під час урочистих заходів.

«В кожній віковій групі дошкільного навчального закладу створені куточки державної національної символіки України»

Засвоєння патріотичних цінностей і норм є тривалим процесом. Ми формуємо їх цілеспрямовано, системно, щоденно створюючи фундамент, на основі якого можна буде зводити «будівлю» майбутнього громадянина-патріота.