ОХОРОНА ПРАЦІ

Відповідно до законів України «Про освіту» та «Про охорону праці», для створення здорових і безпечних умов праці, навчання і виховання адміністрація закладу дошкільної освіти №453 спільно з профспілковим комітетом та колективом закладу працюють над реалізацією завдань державної політики у сфері охорони праці щодо забезпечення конституційного права працівників на охорону їх життя і здоров’я у процесі трудової діяльності, а також виховання здорових та розвинених дітей.

Робота з охорони праці у дошкільному закладі здійснюється згідно з річним планом, у якому передбачені заходи щодо організації роботи з пожежної безпеки, охорони праці, збереження життя та здоров’я дітей і працівників, попередження травматизму, захворювань та ін.

/Files/images/bat/oxorona/Планування роботи (1).jpg

За окремим, але координованим планом здійснює свою роботу з питань охорони праці і профспілковий комітет закладу. В цьому плані передбачені і звітування керівника перед колективом про стан охорони праці, й організаційні та підготовчі моменти, а також тематичне навчання працівників тощо.

Загальне керівництво роботою з охорони праці та безпеки життєдіяльності здійснює завідувач КЗ «ДНЗ №453» Коломієць В.В.

У закладі дошкільної освіти створена служба охорони праці, безпеки життєдіяльності з метою організації виконання правових, організаційно-технічних, санітарно-гігієнічних, соціально-економічних і лікувально-профілактичних заходів, спрямованих на запобігання нещасним випадкам, професійним захворюванням і аваріям у процесі трудової діяльності.

/Files/images/bat/oxorona/Служба охорони праці (1).jpg

Адміністрацією дошкільного закладу, профспілковим комітетом проводиться активна робота щодо створення безпечних умов життєдіяльності та профілактики травматизму серед учасників освітнього процесу.

Результати перевірок та контролю за виконанням вимог щодо охорони праці, протипожежної безпеки, санітарно-гігієнічних вимог організації освітнього процесу регулярно розглядаються на виробничих нарадах, засіданнях профкому, , батьківських зборах .

В закладі функціонує затверджена наказом керівника комісія по навчанню та перевірці знань з питань охорони праці . Відповідно до порядку проведення навчання та перевірки знань з питань охорони праці проводяться інструктажі з охорони праці, тематичне навчання для різних категорій працівників.

Діють постійні куточки з охорони праці, пожежної безпеки, цивільного захисту, профспілковий, куточки з безпеки життєдіяльності для дітей та батьків. Профком та адміністрація слідкують за новинами у даній сфері та намагаються вчасно інформувати працівників і батьків з цікавими та корисними і необхідними новинками.

У працівників є спецодяг, засоби індивідуального захисту у пераіод карантину. Здійснюється видача миючих, дезинфікуючих засобів.

Адміністрація закладу спільно з профспілковим комітетом ЗДО працює над створенням безпечних умов праці, комплексного розв’язання питань планування, організації, контролю, обліку та аналізу роботи з охорони праці та забезпечення соціального захисту працівників і вихованців.

Протипожежна безпека у закладі дошкільної освіти посідає одне з важливих місць в організації всієї роботи з охорони праці. Адміністрація закладу в роботі з пожежної безпеки керується Законом України «Про пожежну безпеку», вимогами Правил пожежної безпеки. Наказом призначені відповідальні особи з пожежної безпеки, створені куточки з пожежної безпеки, в яких постійно змінюється інформація упродовж року. Складені й затверджені плани роботи щодо попередженню пожеж. Заклад забезпечений протипожежним інвентарем, сертифікованими вогнегасниками, протипожежними щитами. Вогнегасники вчасно проходять технічне діагностування в організаціях, що мають відповідну ліцензію. Розроблені та вивішені на видних місцях схеми та плани евакуації на випадок пожежі, наказом затверджений план дій на випадок виникнення надзвичайної ситуації.

Відповідно до річного плану освітньої роботи ЗДО проводяться Тижні охорони праці, безпеки дитини. Протягом Тижнів у закладі організовуються та проведяться виставки спеціальної літератури, конкурси малюнків, свята та розваги на відповідну тематику.

З метою систематичного дотримання всіма структурними підрозділами, посадовими особами та працівниками вимог трудового законодавства, стандартів безпеки праці, правил, норм, інструкцій та інших документів по охороні праці в закладі здійснюється багатоступеневий адміністративно-громадський контроль за охороною праці.

Адміністрація проводить системний контроль за станом трудової дисципліни, дотриманням правил внутрішнього трудового розпорядку та виконанням посадових обов’язків працівниками, контролює посилення заходів щодо охорони об’єктів ЗДО, недопущення сторонніх осіб на територію закладу.

/Files/images/bat/oxorona/IGeCdC5uYtkJAYMiQ0MbM07A5z_ML8fRf8LvqDbxVt4ghE3T7gAXrIC9KWo6Ldd6kJJZJARhAmTfgjbj4yoIGtuQZNxvYNalLHu0T3asic4746bPJtoBB4Cm6qWg5S3qg6eCvQbz_iPeF-w (1).jpg

План заходів Тижня охорони праці