/Files/images/aflut/image001.jpg Програма соціально-фінансової освіти «Афлатот» заснована відповідно до меморандуму про співпрацю у сфері дошкільної освіти, підписаною між Міністерством освіти і науки України та міжнародною фундацією «Афлатот» (Нідерланди).

Допомогти дітям усвідомити їх потенціал для того, щоб зробити світ кращим за допомогою освіти - ось основна місія Афлатота. Особлива важливість фінансового навчання стає все більш очевидною в останні роки.

Не дивлячись на те, що ми живемо в світі з економічними умовами, які швидко змінюються, діти й дорослі мають дуже низький рівень фінансової грамотності; школа, вчителі не мають можливостей для вирішення цієї проблеми. Діти та молодь часто стають жертвами соціально, екологічно та економічно нестійких моделей споживання. Афлатот вирішує ці проблеми шляхом соціального та фінансового навчання для дітей.

Запропонована програма соціально-фінансової освіти й виховання побудована на пріоритетах і методичних ідеях всесвітнього руху із соціальної та фінансової освіти дітей у віці 3–18 років– програмах «Афлатот» (3–5 років), «Афлатун» (6–14 років) і «Афлатін» (15–18 років), які пояснюють дітям основи бюджетування власних коштів, вчать бути ощадливими та приймати виважені рішення. Навчаючись за цією програмою соціальної та фінансової освіти й виховання, дошкільники отримають рекомендації й навички як правильно розпорядитися своїми грошима, подолати складні фінансові й матеріальні обставини, у яких дехто з них та їхні родини перебувають, а також зможуть досягти добробуту в майбутньому.

Наш дитячий садок – один з п’яти дошкільних закладів Харківщини, що будуть впроваджувати Програму «Афлатот». Інноваційний процес у закладі здійснюватиметься поетапно. Організовано роботу творчої групи з впровадження Програми. З метою реалізації нововведень в практику роботи закладу з вихователями буде проведено навчання з ознайомленням змісту програми, моделювання ефективних методів і прийомів роботи, що сприятимуть засвоєнню програмових знань дошкільниками.

Вогняна кулька з космосу на ім’я Афлатун стала частою гостею у нашому дитсадку.Саме Афлатун, веселий, добрий та кмітливий герой спонукає дітей досліджувати навколишній світ та взаємодіяти з ним. Девізом Афлатуна є:«Досліджуй, думай, вивчай та дій».

13 жовтня 2016 року вихованці дошкільного закладу разом з Афлатунчиком відзначили День ощадливості. Були проведені бесіди, заняття на тему: «Чому від Федори втік посуд?», «Бережене сто разів віддячить», «Тепло у дитячому садку», «Вода – чарівна рідина і потрібна всім вона», «Для чого економити воду?», «Бережи природу сьогодні», «Бережи одяг, поки новий», ручна праця «Полікуємо наші книжки», «Іграшки для ярмарку Афлатуна», сюжетно – рольові ігри «Магазин», «Сім’я», дидактичні ігри «Що погано, а що добре», «Економічне лото», ігри – емпатії «Добрий Афлатун», «Ми веселі діти», «Радо віх вітаємо, друзів зустрічаємо», «Ображені речі».

Певна робота проводилася з батьками: консультація «Дитина і гроші. Поради батькам», інформація в батьківських осередках «Афлатот» - Програма економічної та соціальної освіти».

31 жовтня 2016 року до Всесвітнього дня заощадженьдля вихованців старших груп було проведено розвагу «Веселий ярмарок», на яку завітав улюбленець малят – Афлатунчик.

Разом з космічним прибульцем діти співали, танцювали, гралися, та ще й дізналися багато нового і корисного: про гроші, товар, рекламу, як продавати, купляти, як заощаджувати.

17 березня 2017 року діти старшої групи №12 (вихователь – Тетяна Василівна Усикова, музичний керівник – Олена Петрівна Нардед) відзначили День народження Афлатуна.

Дошкільнята вітали улюбленого казкового героя піснями, хороводами. Всі учасники свята отримали подарунки: повітряні кульки жовтого кольору – «такі, як наш Афлатунчик»!

26 квітня 2017 року відбувся колективний перегляд заняття в старшій групі №8 на тему: «Бюджет сім'ї». Вихователь Оксана Анатоліївна Красіля продемонструвала колегам ефективні методи і прийоми, що якнайкраще сприятимуть засвоєнню програмових знань дошкільниками. Це: бесіда «Першочергові та другорядні потреби сім'ї», дидактичні ігри, вправи – «Сімейний бюджет», «Потреби сім'ї», «Задачі для кмітливих», рольова гра «Купуємо продукти в магазині».

Діти із задоволенням розв’язували складні завдання, вирішували проблемні питання. Непомітно для себе, граючись, малята вчилися розмірковувати, ділитися своїми судженнями, вести діалог, вчилися цінувати й захищати матеріальні та нематеріальні цінності. Вихованці дізналися про базові фінансові та соціальні поняття, такі, як економія та дбайливе ставлення до цінних для нас речей. А ми, педагоги, ще раз переконалися: «Афлатот» - це актуально, потрібно, дієво!

31 жовтня 2018 року в дитячому садку було проведено тематичний день ощадливості. Вихователі для роботи з дітьми використали такі форми: бесіди, заняття на тему: «Чому від Федори втік посуд?», «Бережене сто разів віддячить», «Тепло у дитячому садку», «Вода – безцінний дар природи», «Як економно використовувати воду вдома?», «Клуб розумних заощадників», «Хліб - усьому голова» «Школа бізнесу», «Подорож до магазину», «Бюджет моєї сімї», «Книзі нове життя даємо, а ліс бережемо»; ручна праця «Полікуємо наші книжки», «Іграшки для ярмарку Афлатуна», сюжетно – рольові ігри «Магазин», «Сім’я», дидактичні ігри «Що погано, а що добре», «Економічне лото», ігри – емпатії «Добрий Афлатун», «Ми веселі діти», «Радо віх вітаємо, друзів зустрічаємо», «Ображені речі».

Для батьків проводилися консультації «Дитина і гроші». «Як заощаджувати? Поради батькам» Разом з Афлатуном мами і тата розв’язували педагогічні ситуації («Театр Афлатуна»).


31.10.2018
Тематичний день ощадливості

/Files/images/aflut/31-10-2018/DSC_0488.JPG/Files/images/aflut/31-10-2018/DSC_0481.JPG/Files/images/aflut/31-10-2018/DSC_0491.JPG/Files/images/aflut/31-10-2018/DSC_0497.JPG

26.04.2017
Колективний перегляд заняття в старшій групі на тему: «Бюджет сім'ї»

/Files/images/aflut/26-04-17/image001.jpg/Files/images/aflut/26-04-17/image003.jpg/Files/images/aflut/26-04-17/image005.jpg/Files/images/aflut/26-04-17/image007.jpg

17.03.2017
Музична розвага «День народження Афлатуна»

/Files/images/aflut/13-03-17/image009.jpg/Files/images/aflut/13-03-17/image011.jpg/Files/images/aflut/13-03-17/image013.jpg/Files/images/aflut/13-03-17/image015.jpg

31.10.2016
Музична розвага «Веселий ярмарок з Афлатуном»

/Files/images/aflut/311016/image001.jpg/Files/images/aflut/311016/P1016510.JPG
/Files/images/aflut/311016/P1016519.JPG/Files/images/aflut/311016/P1016542.JPG

13.10.2016
Тематичний день ощадливості

/Files/images/aflut/image003.jpgСюжетно-рольова гра «Магазин»/Files/images/aflut/image005.jpgБесіда «Для чого економити воду?»

/Files/images/aflut/image007.jpg/Files/images/aflut/image009.jpg

Виготовляємо іграшки для ярмарку Афлатуна

/Files/images/aflut/image011.jpg«Полікуємо наші книжки»
/Files/images/aflut/image013.jpgЗаняття «Бережи природу сьогодні»

/Files/images/aflut/image015.jpgБесіда «Тепло у домі»/Files/images/aflut/image017.jpgЧитання художньої літератури

З днем народження, Афлатуне! (ДНЗ-453, м. Харків)

Ярмарок з Афлатуном

Кiлькiсть переглядiв: 1836

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.