ДО 75 – РІЧЧЯ ПЕРЕМОГИ

/Files/images/pic/2020/4/30/image002.jpgЦьогоріч, разом з усім світом, український народ відзначає 75 років перемоги над нацизмом у Другій світовій війні.

Відзначення Дня перемоги у закладах дошкільної освіти передбачає Програма національно-патріотичного виховання, розроблена згідно з чинною Стратегією національно-патріотичного виховання та Концепцією національно-патріотичного виховання всистемі освіти України (далі – Концепція).

Як же донести нашим дітям суть того, що відбувалося у роки війни і викликати в маленькій душі почуття гордості, співчуття, шанування, патріотизму? Як розповідати дошкільникам про Велику Перемогу?

По-перше, розмовляти з дитиною. Будь-яку інформацію потрібно подавати відповідно до віку, дуже виважено, дозовано, зрозумілою для дітей мовою і без зайвих деталей. Для трирічної дитини буде достатньо розповісти про військову техніку. Старша дитина зрозуміє, що люди втрачали свої життя. Основною ідеєю розповіді має бути: «Ми не просто перемогли. Це було дуже важко і значно ліпше жити мирно. Бо людське життя— найвища цінність!».

Другий спосіб - спільний перегляд фільмів про війну, що несуть в собі доброту, світло та віру. Можна подивитися концерти пісень воєнних літ. Враженння від переглядів дитина може втілити у малюнку, ліпленні. Все разом повинно скластися у загальну картину; дитина має усвідомити власну приналежність до історії, тоді у неї з’явиться почуття гордості за своїх предків.

Спілкування з ветеранами - ще один спосіб розповісти дитині про пережите. Тут ще й психологічний момент - адже літнім людям часто легше знайти контакт з дітьми, ніж батькам. Дитині завжди цікавіше слухати розповіді очевидців, які як ніхто краще підберуть потрібні слова. На жаль, ветеранів війни залишилось в живих не так багато, і це вже доволі старенькі люди, але все ж таки вони є у родинах наших вихованців.

Четвертий спосіб - розкажіть про ваших предків, які воювали, розповідайте історії, які ви чули від ваших дідусів та бабусь. Адже, герої, що живуть у віках, завжди будуть цікаві дитині.

Ознайомте дошкільнят з електронною книгою «Ми памятаємо…». Віртуальну Книгу пам’яті створили педагоги нашого дошкільного закладу разом із батьками з метою виховання у дітей шанобливого ставлення до захисників, які понад сімдесят років тому боронили нашу Батьківщину від ворога.

Згадуючи тих, хто воював, перегляньте фото ваших родичів в альбомі, ілюстрації. Почитайте дітям оповідання або вивчіть вірші.

Ще один спосіб – віртуальне (у зв’язку з карантином) відвідування музеїв, пам'ятних місць. Дитина зможе ознайомитися з історією великих битв, роздивитися всю атрибутику війни.

Важливо також пам’ятати про те, що у дітей потрібно розвивати толерантне ставленнядо представників інших народів та національностей. На цьому, зокрема, наголошено і в Програмі національно-патріотичного виховання. Розуміння того, що «ворог»— це, насамперед, люди, які також страждають від війни, що нацисти— це не вся Німеччина, сприятиме формуванню та розвитку в дітей ставлення до людського життя як найвищої цінності. Атакож дасть їм змогу в майбутньому не захоплюватися деструктивними ідеями та докладати всіх можливих зусиль, аби не було війни.

Джерела.


Лист МОН «Про національно-патріотичне виховання у закладах освіти у 2019/2020 навчальному році» від16.08.19№1/9-523
Стратегія національно-патріотичного виховання, затверджена указом Президента України від18.05.2019 №286/2019
Кляпець О. «Святкування без травмування: яквідзначати здошкільниками Деньперемоги», ж-л «Практичний психолог» №3, 2020

Кiлькiсть переглядiв: 262

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.